Disc. 1.5-1811JD-0-6X1-22WSC | Dresser Valve | GE Oil&Gas | Van an toàn | GE Vietnam
(1 đánh giá)
Mã SP: Seat Bushing 1.5-181
Giá bán : Vui lòng gọi
Số lượng:
Thông tin người bán
CÔNG TY TNHH THƯƠNG MẠI DỊCH VỤ GREENTECH
33 Đường DC5, Phường Tây Thạnh, Tp.HCM, Việt Nam
Hotline: 0935 04 1313
Email: nhan@greentechvn.com
CHI TIẾT
Valve Configuration:
- Inlet Size: 1.5 inch
- Valve Type: 1811
- Orifice: J
- Temperature Class: To 1000°F (537.78°C)
- Alternate inlet size: Standard
- Inlet Pressure Class: 600# ANSI
- Inlet Flange Facing: Raised Face Serrated
- Interchangeability:  Std Outlet - Thermodisc Seat
THÔNG SỐ KỸ THUẬT
Safety Valves
GE’s safety valves can help you run your operations smoothly and cost effectively.
Services
Complete Service, Fast Response
Range of  Services:
  • Mechanical Inspection-Providing detailed reports of mechanical conditions
  • Valve Repair-Returning your valves to “like new” condition
  • Shut Down Planning-Helping to reduce outage or turnaround times
  • OEM Parts-Certified original manufacturer parts that meet the highest standards
  • Asset Management-Innovative ValvKeep asset management software
Safety Valves Product Series
    1 1/4" through 6"1 1/2" through 6"